noční silnice.

24. srpna 2014 v 9:53 | Hairspray Queen
Rány bijou do mých spánků. sirény je možná proděraví. pak balonek na provázku exploduje vedle mojí hlavy. a je mi dobře a příšerně! a není jasný, jak to vlastně dopadne. a jde o to, když cítím divnou myšlenku, abych to přežila v pořádku. jako princezna pohádku.
včera se stalo něco zvláštního. něco dokonalého. jeli jsme v devět večer z oslavy, protože v půl desátý beru antibiotika.
Ta bytost, která se choulila na přednim sedadle a dívala se před sebe, byla plna pocitu, který nedokáže popsat. Bylo to, jako by se jí splnil sen, jako kdyby zažívala něco novýho a něco, co se jí tak strašně moc líbí.. do sluchátek hráli Arctic Monkeys. Do I Wanna Know? se odráželo od opuštěné silnici před ní. Cítila se zvláštně. Opravdu zvláštně. Pociťovala touhu i nechuť, uvědomovala si každý metr za nimi a že už se nikdy nevrátí, ne takhle. Její tělo se točilo, i když zůstavala nehybně sedět. Auto potichu vrčelo a cesta ubíhala. Nevěděla si sama se sebou rady. Ta muzika byla jako droga. Najednou jí nezajímala válka nebo koláč v troubě, najednou jí nezajímalo opovrhování lidmi kolem, najednou jí nezajímalo co je s ní špatně nebo její psychický problémy, najednou bylo všechno pryč a jedinný, co jí zajímalo bylo nabažit se toho pocitu co nejvíc.
A to je přesně tam, kde chci být. Ta slečna se rozhodla, že až bude starší, pořídí si auto a bude v noci jezdit po opuštěných silnicích se zaplým autorádiem, jen tak, bez cíle, hlavní cíl bude užít si tu atmosféru, užít si silnici pod ní, hudbu kolem ní a štěstí, který vyvěrá z vnitřku její duše.
Sdělila jsem to otci, nevěděla jsem, jestli si tu cestu užívá stejně, jako já. A on mi odpověděl "Ale v Anglii pořád prší přece, tam nebudeš moct jezdit v noci." Ach.

Když jsme tam seděli, asi tak 10 lidí pod velkým stanovým přístřeškem, obklopeni tmou, kterou zabíjely svíčky a velká baterka pověšená za drát nad námi, v centru přístřešku, vanilkový svíčky, i když mi voněly jako mandlový, ale měla jsem chuť tu vůni sežrat. Bylo devět. Ne moc, ale moje nemoc nás donutila odejít dřív. Měla jsem chuť na kafe. Pořádně sladký a horký. Když jsem viděla ty světla svíček, měla jsem chuť na doutník a nevím proč. Prostě tak. Stála jsem na okraji galaxie. Přikrytá oranžovou dekou. Mé srdce zaplesalo nad podobností s touhle scénou.
něco mi chybělo a nejsem si jistá co. nejspíš se ozvalo dospívání, i když moc do zpívání mi nebylo. Nevím, od čeho utíkám, nemám cíl, prostě jdu. Když je vám jedno, kam jdete, pak je taky jedno, kudy jdete. A tahle cesta, kterou jsem si vybrala na křižovatce, mě zavedla k britským seriálům => britským hercům, neovladatelný chuti na čaj/kafe, tahle cesta mě zavedla k muzice, pro kterou žiju, k blogování, do kterýho dávám celý svý srdce. Ke koukání se na hvězdy z otevřenýho balkonovýho okna. K představování si řízení auta v noci, který dovedu k cíli, někam na opuštěný místo, lehnu si do otevřenýho kufru a budu pozorovat oblohu. A možná jednou, jednou, za dlouhou, nejistou dobu, možná jednou nebudu sama.
Dejte tomu pár let. Potom se odstěhuju, budu dělat muziku, pít hodně čaje a kávy a budu mít hodně, hodně deště! A to mi bude stačit.
 


Komentáře

1 not the queen not the queen | 24. srpna 2014 v 12:22 | Reagovat

jak čtu ty tvoje články, přijde mi, že to prožívám s tebou, že sedím v tom autě s tebou, když jsi smutná, cítím jakýsi smutek taky, je ve mně prázdno a je mi tě líto. i když neznám tvoje jméno, tvůj vzhled, nevím o tobě nic kromě věku a těch věcí, co sem píšeš na blog, fakt zbožňuju tvoje psaní, zbožňuju tvoji osobu, piš prosím dál, klidně ať se mi srdce roztrhá tím smutkem.

2 Anna Thomas Anna Thomas | Web | 26. srpna 2014 v 8:35 | Reagovat

hehe, nevím proč mě to napadlo, ale když jsi popisovala tu jízdu v autě, na chvíli mi v hlavě bliklo že takhle to asi vypadá, když jsi na drogách. hehe.
kuasnej clanek, jako vzdy
-Anna

3 Šťovka Šťovka | 28. srpna 2014 v 23:49 | Reagovat

Když jedem odněkud pozdě v noci, po opuštěný silnici, mám podobný pocity jako ty…

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama